wtorek, 18 maja 2010

dzis na przekór wszystkiemu, a zwłaszcza deszczowi i śniegowi o endorfinach...
z Wilkipedii
Endorfiny – grupa hormonów peptydowych, wywołują doskonałe samopoczucie i zadowolenie z siebie oraz generalnie wywołują wszelkie inne stany euforyczne (tzw. hormony szczęścia).Wytwarzana przez mózg, działa podobnie jak morfina. (...)Odkryto kilkanaście różnych endorfin produkowanych w mózgu i rdzeniu kręgowym, wpływających na odczuwanie bólu, stan uczuć i świadomości. Nazwano je molekułami emocji. Najwięcej receptorów emocji znaleziono w mózgu, w obszarach uważanych za siedzibę uczuć i ośrodki odczuwania przyjemności. Niektóre bodźce, powodujące wydzielanie endorfin, to: poczucie zagrożenia, smiech a nawet myślenie o śmiechu, wysiłek fizyczny (euforia biegacza), niedotlenienie, czekolada, seks, placebo.
z neuro-skoków:
Niektóre badania wskazują też na udział endorfin w wywoływaniu tzw. euforii biegacza, czyli stanu uskrzydlenia, który pojawia się po długotrwałym wysiłku u osób uprawiających m.in. biegi długodystansowe, pływanie, narciarstwo biegowe czy jazdę na rowerze.
z alternatywnej medycyny:
Optymiści zarażają świat uśmiechem. Idą przez życie radośnie, pogodnie myślą o przyszłości przekonani, że trudne sytuacje są tylko po to aby cieszyć się perspektywą wyjścia z opresji obronną ręką. Ci bez humoru - by przetrwać, dosładzają swoje życie i zajadają smutki tabliczką czekolady.

2 komentarze:

  1. fajna ta czerwona lejdi na FAMAJU!!
    a ja nie mogę czekolady więc muszę chyba kupić sobie rower hihihi

    OdpowiedzUsuń
  2. no jeszcze jest tam parę opcji :)ale rower polecam...dobry famaj nie jest zły:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...