piątek, 8 sierpnia 2014

pytanie

Często moje znajome, zwłaszcza te bez dzieci pytają jak to jest z tym macierzyństwem. Zacytuję tu za WO 29 i Kathy Downing: Rozmowa w sprawie pracy. Kandydat zadawał pytania o warunki, a pracodawca odpowiadał. Jakie są godziny pracy? Będziesz pracować 24 godziny na dobę. Urlop? Nie za długi. Płaca? Cóż nie przewidujemy. Kandydaci się oburzali: przecież to śmieszne, o czym ty w ogóle mówisz, czy to aby legalne itp.? Okazało się, że ta praca to macierzyństwo.
taaak...
Zwłaszcza dla kobiet, które były aktywne zawodowo to jest wywrócenie życia do podszewki i pytanie, jak ze wszystkim, czy przekujemy to w dobro czy w przetrwanie i frustrację itp.
Najlepsze plany nie ogarną tych zmian:)
Nie długo stuknie rok mojego bycia tygrysowego, czytam inne książki, inaczej gotuję, trochę zmienili się ludzie w moim otoczeniu, mam inne priorytety. Każdy dzień jest skarbem, ba, każda minuta.
Zawodowo nic się nie dzieje, no prawie nic, podziwiam projekty innych, czy tęsknię? czasami tak, lubię projektować.
Póki co jednak włóczymy się tygrysio po Warszawie i ciągle odkrywamy fajne zakątki, poznajemy zwykłych przechodniów, którzy stroją miny żeby wywołać dwuzębny uśmiech.8 komentarzy:

 1. "dwuzębny uśmiech" - dobre :)
  Pięknie to napisałaś :) I zdjęcia jak zwykle klimatyczne i takie Twoje...

  OdpowiedzUsuń
 2. a dziękuję, wierna czytelniczko:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mi brakuje projektowania, wcześniej było jednak więcej zleceń, teraz jest ciut dołkowo w branży i zostaje mi ustawianie biurek i pojemnika na wodę w biurze, którego nigdy nie ujrzę. Ale z drugiej strony ten czas jest najwspanialszy dla mnie i mego dziecka, więc nie uważam go za stracony. Na pewno trzeba na jakiś czas zwolnić, ale czy to źle?

  OdpowiedzUsuń
 4. lavinka, myślę, że to bardzo potrzebny czas, dobry nie tylko dla naszych dzieci i nas, ale także dla projektujących głów...

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, czytam Pani bloga już od przeszło roku i wspaniale się go czyta! Gratuluje

  OdpowiedzUsuń
 6. dziękuję za ciepłe słowa, to mobilizujące:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapraszamy do dodania bloga w serwisie zBLOGowani! Mamy już ponad 3200 blogów z 22 kategorii.

  Należy założyć konto jako bloger i w 2 krokach dodać bloga do serwisu. Nasz robot sam pobiera aktualne wpisy i prezentuje je tysiącom użytkowników, którzy codziennie korzystają ze zBLOGowanych. Dla blogera to korzyść w postaci nowych czytelników i większego ruchu na blogu.

  Serdecznie zapraszamy! :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję za propozycję, ale to mały blog dla bliższych i dalszych znajomych, niczym pocztówka z podróży. Do smakowania i niech taki pozostanie...
  pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...